KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 5304006
*
nr 530 4006
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Etsning, Pierre Olofsson, 13/40, 29x22
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juni 2008
kl 16:15:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/6 07:28:29
1
600 kr
15/6 10:47:31
2
800 kr
15/6 17:04:42
1
700 kr
15/6 17:05:15
1
800 kr
15/6 17:05:38
1
850 kr
16/6 10:53:42
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Läs mer om Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8136 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition...//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:40
-
9052 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad och..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:19
*
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Läs mer om Pierre Olofsson
nr 530 4006
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Etsning, Pierre Olofsson, 13/40, 29x22
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juni 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/6 07:28:29 | 1 | 600 kr |
15/6 10:47:31 | 2 | 800 kr |
15/6 17:04:42 | 1 | 700 kr |
15/6 17:05:15 | 1 | 800 kr |
15/6 17:05:38 | 1 | 850 kr |
16/6 10:53:42 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.Läs mer om Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8136 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition...//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:40 -
9052 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad och..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:19